Úvod / Články / Coolbike Info / Prinášame Vám recenziu z testovacích dní BMC, plus fotogaléria a hodnotenia jazdcov.
Tlačiť

Prinášame Vám recenziu z testovacích dní BMC, plus fotogaléria a hodnotenia jazdcov.

V tomto článku sa dočítate ako hodnotili naši zákazníci testované bicykle BMC, ako sa nám všetkým jazdilo a nebudú chýbať ani momentky z jazdenia.

Prinášame Vám recenziu z testovacích dní BMC, plus fotogaléria a hodnotenia jazdcov.

Tesne pred testovaním sa najskôr zdalo že nám počasie nebude priať, no nakoniec šťastie prialo odvážnim a všetci, ktorí sa predsa len odhodlali a boli bicykle BMC testovať sa vrátili s úsmevom na tvári. Za 5 dní bolo požičaných dvanásť rôznych bicyklov a vyskúšalo si ich dokopy dvadsaťpäť jazdcov. Najväčší záujem bol pochopiteľne o bicykel BMC Teamelite 01 XT na Ktorom jazdí aj majster sveta Julien Absalon. Tento bicykel má technológiu MTT (Micro Travel Technology) o ktorej sme písali už v predošlom článku.

Teammachine SLR02 105

Závodná geometria karbónového rámu a tuhosť ktorú má tento bicykel zaručuje výborný prenos syli. 

Roman R., B.Bystrica - "Team machine 02, nádherná modrá farba rámu, najkrajší dizajn z testovacích bikov, shimano 105 bez problémov, veľmi rýchly a tuhý, bez nedostatkov, samozrejme menej pohodlný, paradoxne rovnaké brzdy ako na granfondo ale s lepším účinkom."

Granfondo GF02 105

Granfondo je bicykel určený na jarné klasiky, je veľmi pohodlný no zároveň je zachovaná skvelá tuhosť rámu.

Roman R., B.Bystrica - "Granfondo -  výborný cesťák na horšie cesty ale zvládne bez problémov aj ľahší terén  na mtb, zároveň dostatočne rýchly na asfalte, slušne pohlcuje nárazy najmä jamy na asfalte,  napriek robustnejšej stavbe celkom ľahký a tiež aj dostatočne tuhý, dizajn strohý ale prijateľný, bike ktorý vydrží všetko, slabšie brzdy čo je chyba najmä v teréne, slabšie sedlo aj keď pohodlné, najlepší bike čo som testoval až na tie brzdy, na takom niečom som ešte nesedel, neuveriteľné ako môže byť cesťák taký pohodlný, ideálny na slovenské cesty."

Martin J., B.Bystrica - "Bike - GF bol paradny, ako horsky cyklista som doteraz žiadnu dlhšiu jazdu na cestaku neabsolvoval, bola to premiéra. Rám dobre tlmil nerovnosti a až na úplne rozbité alebo príliš zaplátané úseky ciest to bola komfortná jazda hlavne keď beriem do úvahy aké pneumatiky cesták používa. Ďakujem pekne za možnosť si to vyskúšať."

Ján Ch., B.Bystrica, výška 182, testovaná veľkosť 54 - " Na cestnom bicykli veľmi nejazdím, naozaj len keď je možnosť testovania, vyskúšal som aj iné značky, ale to čo som zažil na tomto bicykli bolo niečo skvelé, BMC Granfondo ma prekvapil, bol to veľmi pohodlný rám, na našich cestách som vôbec nemal pocit že sedím na tvrdom cestnom bicykli. Ak by som chcel niekedy cestný bicykel tak tento."

Teamelite 01 XT

Andrej B., Sliač, výška 172 cm, testovaná veľkosť M - "Jazdné vlastnosti: Pri jazde vpred cítiť troška menší valivý odpor ako na mojom Treku(26"), ale nie radikálny. Bezdušové kolesá by trakcii aj valivému odporu pomohli. Zrýchľovanie ide celkom dobre. Pri brzdení cítiť, že je vpredu 160 mm kotúč. Ak pred seba dostatočne ďaleko vidím, prispôsobím sa tomu, ale pri potrebe prudkého spomalenia je problém. Kotúč 180 mm by bol vpredu zrejme vhodnejší. Na samom začiatku jazdy som cítil nižšiu obratnosť 29“ kolies, ale rýchlo som si zvykol a viac som to nepociťoval. Pri zatáčaní (v širokom rozsahu rýchlostí) je bicykel stabilný, aj pri otáčaní na mieste. Odozva na riadenie je veľmi presná a rýchla. Pri jazde po nerovnostiach to lepšie filtruje otrasy než hliníkový bicykel. Na hladkej trati (zemina, jemnejšia šotolina) otrasy cítiť menej. Prejazd cez korene pri nižších rýchlostiach je hladší než na hliníkovom ráme. Ak som na veľké nerovnosti (korene, kamene) vbehol vyššou rýchlosťou, zadné koleso skákalo, ale citeľne menej, než hliník. Stabilita v zjazde dobrá, v stúpaní tiež. Snažil som sa pozorovať činnosť zadného mikro odpruženia, ale nevidel som naň dobre. Každopádne som (ani pri silovom šliapaní) necítil stláčanie tlmiča. Opadané blato ukazuje, že sa tlmič stláča, ale zrejme to nie sú veľké pohyby. Zhrnutie: Aj keď rám má mikro odpruženie, stále je to rám s pevnou zadnou stavbou. Pri jazde po typických hladkých tratiach (lesné/poľné cesty, chodníčky) je bicykel dosť pohodlný, priechodnosť má o niečo lepšiu ako 26“ hliníkový. Na väčších prekážkach zadné koleso odskakuje, ale cítiť rozdiel oproti hliníkovému rámu. Riadenie je presné, rýchle. Celkovo je tento bicykel stabilnejší ako 26“, obratnosť je len o málo nižšia, jazdec si rýchlo zvykne. Vhodný je na „zvážnicové maratóny“, na veľkých kameňoch zadné koleso už odskakuje."

Peter K., B.Bystrica, výška 172 cm, testovaná veľkosť S - "Na bicykli sa jazdilo veľmi dobre, nízka váha o sebe dala vedieť v stúpaniach a aj vďaka MTT softtailu bola jazda prekvapivo pohodlná. Prevody zodpovedali presne mojim potrebám - najľahšie umožňujú prejsť aj strmšie výšľapy "na ľahko" a najťažšie sú viac než postačujúce na asfalte. Predné odpruženie fungovalo perfektne a v spojení s vyššie spomínaným MTT tlmilo väčšinu nerovností na traili. Bicyklu by som vytkol jedine na môj vkus príliš široké rajdy (v užších miestach som sa skoro zakliesnil medzi stromy) a plášte, ktoré veľmi komplikovali ovládanie bicykla v blate. Verím však, že v suchom teréne by boli naozaj dobré. Ešte raz ďakujem za možnosť vyskúšať si tento bike!"

Jana Š., B. Bystrica, výška 168 cm, testovaná veľkosť S - "Srovnávám s karbonovým Scott scale 30, vel. kol 26, dual control , vidl. FOX, přehaz. Shimano XT, plašte Continental. Jezím na něm už dlouuuho... BMC nesrovnatelně komfortnější jízda, výborně tlumí nárazy v zadním kole, ale není to na úkor rychlosti. Dobře drží na každém povrchu. Jeli jsme po asfaltu, šotolině, v lese na mokrých kořenech a kamení. Velmi prudký výjezd po mokré drolivé makadamem vysypané lesní cestě bez proklouznutí. Velikost kol 29 mě vyhovovala, jela jsem na nich poprvé, původně jsem chtěla vyzkoušet 27 ,ale přesvěčila jsem se, že 29 je pro mě vyhovující velikost. Ani po 3 hodinách šlapání jsem neměla nijak zvlášť unavené nohy (kondicí to nebylo -:), dobrý počet převodů, dá se ušetřit spoustu námahy při použití těch nejlehčích. Konstrukce rámu je příjemná, nenutí do předklonu, ovladatelnost kola po chvilce zvyku na větší kola bez problémů, i techničtější úseky z kopce jsem sjížděla bez stresu, kolo je velmi stabilní. Nevyhovuje mě pákové řazení, gripy na řídítkách pro mě byli moc úzké a tvrdé. Celkově vynikající zážitek, jízdu jsem si moc užila -:)"

Ján CH.,B. Bystrica, výška 182 cm, testovaná veľkosť L - "Neskutočný bicykel! Tento bike u mňa úplne zničil mýtus o tom že 29" kolesá sú neobratné. Dávnejšie som testoval 29 palcový bajk a povedal som si že asi to nechcem a uvažol som nad 27.5". Od teraz chcem už len BMC a 29", musí to byť tou geometriou ktorú majú perfektne prepracovanú. Bicykel reagoval na moje riadenie perfektne, bol obratný, rýchli a jazdu som si užil. Bol som ho vyskúšať na laskomerských singláčoch, konkrétne na novej dvojke, v tých točkách ktoré tam sú ma to bavilo najviac. Dokopy som na ňom strávil okolo 5 hodín a fakt sa mi nechcelo zosadnúť, prejdem k technologii Micro Travel Technology - MTT ktorá je v zadnej stavbe, vo výšlapoch ťažším terénom kde musím ísť zo sedla som mohol ostať sedieť, naozaj to krásne kopírovalo terén a nerobilo mi to problém ani na ceste. V zjazdoch som si to užil ešte viac, skoro by som povedal že mi to nahradilo celopero." 

Fourstroke 02 SLX/XT

Andrej B., Sliač, výška 172 cm, testovaná veľkosť M - "Zadné odpruženie pracuje veľmi citlivo a zmierňuje nároky na jazdca pri prejazde nerovností (od malých koreňov po veľké skaly), čím mu šetrí únavu, zlepšuje ovládateľnosť bicykla a pridáva pohodlie. Pri šliapaní v sedle je pohyb (otvoreného) tlmiča zanedbateľný. V zamknutom stave je takmer nehybný aj pri silovom šliapaní v stoji. Obratnosť je jemne nižšia než pri Teamelite, čo je dôsledkom vyššej hmotnosti kolies a dlhšieho rázvoru. Riadenie je presné. Bicykel je rýchly a nenechá jazdca oddychovať. Najvhodnejšie preň sú podľa mňa náročnejšie, „drncavejšie“ trate, s väčším zastúpením kameňov a koreňov."

Speedfox 02 SLX/XT

Ondrej M., Zvolen, výška 190 cm, testovaná veľkosť L - "Najlepší bajk na akom som zatial sedel!! Všetkým odporúčam ísť vyskúšať-kúpiť!!! Coolbike tím vám poradí, nastaví grin Stačí sa len voziť , najlepšia skúsenosť + ochota 100% grin jedným slovom SPOKOJNOSŤ wink"

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Darčekové poukážky

Chcete urobiť svojmu blízkemu radosť a neviete čo sa mu páči alebo čo potrebuje? Už si nemusíte lámať hlavu výberom darčeku.

Nový Vernostný program v našom eShope.

Zvýšili sme hodnotu bodov o 50%. Nakupujte u nás v eShope a získavajte Coolbike body, ktoré môžete použiť pri ďalšom nákupe. Stačí sa zaregistrovať. Viac info tu.

Kontakty

Všeobecné informácie
Telefón: +421 48 415 13 76
E-mail: coolbike@coolbike.sk

Predajňa COOLBIKE
 Nám. Štefana Moyzesa 5                    (centrum, oproti barbakanu)                                Banská Bystrica  97401

Vybrané články

Dobrodružstvo začína!

Dobrodružstvo začína!

Vyber si ten správny bicykel .Giant to je tá správna voľba Vášho nového bicykla pre sezónu 2013.Cesté,horské,celoodpružené,dámske,pánske,krosové…

Štýlové bicykle ELECTRA pre ozajstných pôžitkárov

Štýlové bicykle ELECTRA pre ozajstných pôžitkárov

Vychutnajte si krásy Vášho mesta, obľúbenej pláže alebo len obyčajných teplých dní so štýlovými bicyklami pre…

Prinášame Vám recenziu z testovacích dní BMC, plus fotogaléria a hodnotenia jazdcov.

Prinášame Vám recenziu z testovacích dní BMC, plus fotogaléria a hodnotenia jazdcov.

V tomto článku sa dočítate ako hodnotili naši zákazníci testované bicykle BMC, ako sa nám všetkým jazdilo a nebudú…

NÁKUPNÝ PORADCA  OKULIARE A PRILBY

NÁKUPNÝ PORADCA OKULIARE A PRILBY

Keď sa povie lyžiar, väčšina z nás
si ho dnes predstaví v prilbe
a okuliaroch. Tieto dva kúsky

Dámske bicykle-najväčší výber !

Dámske bicykle-najväčší výber !

Dámske bicykle najväčší výber už čoskoro za extra nízke ceny!

Ako správne vybrať detský bicykel?

Ako správne vybrať detský bicykel?

Ako správne kúpiť detský bicykel pre Vaše dieťa a vybrať najvhodnejšiu veľkosť rámu,podĺa veku dieťaťa alebo…

Vieme, po čom ženy túžia !

Vieme, po čom ženy túžia !

Vieme,po čom ženy túžia a preto ponúkame aj modely Miss.Ich geometria bola dokonale prispôsobená ženskému telu.Kratšie…

Detské holandské cyklosedačky na bicykel značky Qibbel

Detské holandské cyklosedačky na bicykel značky Qibbel

Bezpečné detské holandské cyklosedačky Qibbel pre Váš rodinný cyklistický zážitok.

Mega výpredaj lyžiarskych prilieb a okuliarov

Mega výpredaj lyžiarskych prilieb a okuliarov

Jedinečná akcia ako môžete získať kvalitné vybavenie na zimu pre Vás, vaše deti a blízkych za extrémne nízku…

BMC Switzerland - Nová značka v Coolbiku

BMC Switzerland - Nová značka v Coolbiku

Cyklošport Coolbike Vám prináša do novej sezóny 2016 aj novú značku bicyklov. BMC bicykle sú záruka svetovej kvality.…